Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

KOSMETICKÉ SLUŽBY

Kód oboru: Kosmetické služby 69-41-L/01

Délka studia: 4 roky

Způsob ukončení studia: maturitní zkouška

„Povolání koníčkem“

Chcete mít atraktivní a zajímavé povolání, které by bylo zároveň Vaším koníčkem? Být sami svým pánem, časově nezávislí, mít zajímavý příjem a dělat lidi zdravější, krásnější, tedy i šťastnější? Naše škola Vám takovou budoucnost nabízí.  Právě u nás máte možnost studovat jeden ze dvou žádaných a prudce se rozvíjejících oborů: Vizážistika a Wellness. Po úspěšném ukončení studia se můžete stát profesionálním vizážistou (make-up artistou), nebo odborníkem ve wellness službách. Tyto maturitní obory zahrnují výuku všeobecných teoretických předmětů, odborných předmětů zabývajících se péčí o pleť a tělo, dermatologií, estetickou výchovou atd.

Popis oboru

Absolvent oboru Kosmetické služby bude schopen poskytovat odborné poradenské služby v oblasti ošetřování pleti obličeje, krku, dekoltu i ostatních částí těla.

Žáci se učí posoudit stav pleti a zvolit vhodný způsob ošetření a líčení v souladu s estetickými požadavky a módními trendy. Dále určit kožní choroby a rozhodnout, kdy je možné provést kosmetickou péči. Provádí barvení obočí a řas, napařování kompresí i přístroji, různé druhy manuálních masáží obličeje, krku a dekoltu, aplikace obkladů a masek a učí se poskytovat kvalifikovanou a kvalitní péči o ruce a nohy (manikúru a pedikúru). To vše s praxí s použitím moderních přístrojů (galvanické žehličky, laseru, atd.) Pracují s počítačem a využívají programy pro oblast služeb a provádějí administrativní činnosti související s provozem firmy.

ŠVP Vizážistika

Žáci oboru Vizážistika se navíc učí péči o vlasy, jednoduché účesy ze suchých vlasů a konečný vlasový styling.  Důležitou náplní tohoto oboru je líčení pro každou příležitost a věk, také barevná typologie. Tyto dovednosti absolventi využijí a propojí při tvorbě celkové vizáže osobnosti. Učí se poskytnou poradenskou službu z hlediska ošetřování pleti i módních trendů. Sladí barevně i stylově líčení, účes, oděv, doplňky a šperky v estetický celek. Pod pedagogickým dohledem líčí klientky různého věku a pro různé příležitosti. Zabývají se celkovou vizáží jednotlivých osobností od make-upu, přes účes až po barevné sladění oděvů a doplňků, dle typu obličeje a postavy klientky. Tyto získané znalosti a dovednosti absolventům umožní profesionálně poradit každé ženě s její celkovou image a tuto představu poté zrealizovat.

ŠVP Wellness

Odborníci mluví o  Wellness jako o kultuře těla, duše a mysli. Volný překlad zní „být v pohodě a fit“ nebo „dobré zdraví“. Tento studijní obor spočívá v komplexní péči o tělo a napomáhá rozvoji v oblasti celkového zdravého životního stylu. Žáci se učí provádět sportovní i řadu neléčebných masáží celého těla a relaxačních procedur (např. masáž lávovými kameny, ajurvédskou, čokoládovou, či medovou masáž). Tyto dovednosti naši absolventi využijí například ve wellness službách, lázeňských zařízeních nebo jen rodinných penzionech zabývajících se relaxačními pobyty.

Absolvent oboru Wellness bude provádět různé relaxační a regenerační procedury celého těla, masky a zábaly. Dovede uplatnit profesionální a kultivovaný přístup k zákazníkům, poradit v oblasti péče o tělo či zdravého životního stylu.

Uplatnění absolventa

Absolventi se s ohledem na příslušnou specializaci mohou uplatnit především v oblastech poskytování profesionálních kosmetických, vizážistických, wellness a dalších služeb ve středně velkých či malých provozovnách, studiích a salonech. Uplatnění absolventů v tomto odvětví je jak v pozici zaměstnanecké, tak i v pozici právního subjektu podnikání v daném oboru. 

Absolventi najdou uplatnění v bohatém komplexu služeb:

  • kosmetických salonů;
  • manikérských studií;
  • pedikérských služeb;
  • provozech péče o tělo;
  • vizážistů;
  • módních stylistů;
  • pracovníků v oblasti wellnes a fitness.

Absolventi mají možnost dalšího studia na vysokých školách a vyšších odborných školách, obvykle v oblastech zdravotnictví, pedagogiky, fyzioterapie a humanitních oborech.

Praktické vyučování a odborná praxe

V hodinách praktického vyučování se žáci učí praktickým dovednostem a rozvíjejí svojí zvolenou odbornost.

Odborný výcvik probíhá na pracovištích odborného výcviku v budově školy. Při práci se zákazníkem žáci pracují s moderními přístroji, osvojují si základní provozní činnosti a dovednosti vést účetní evidenci, vhodně navazovat kontakt se zákazníkem, dodržovat zásady společenského chování, zásady osobní hygieny a hygieny provozovny. Absolvují také odbornou praxi v rozsahu celkem 4 týdnů na smluvních pracovištích školy (v kosmetických a masážních salonech, v manikérských a pedikérských studiích, ve wellness-centrech a dalších zařízeních zabývajících se péčí o tělo). 

Odborná praxe je významnou a nezastupitelnou formou praktické přípravy žáků. Jejím cílem je poznat praktický výkon odborných činností zejména na úrovni zaměstnání ve veřejných službách zabývajících se péčí o tělo. 

Ze strany školy je snaha spolupracovat s různými subjekty v okolí při pořádání jejich akcí, aby praktická výuka pokrývala co možná nejširší spektrum aktivit, se kterými se žáci v budoucnu jako zaměstnanci nebo podnikatelé mohou setkat.

Benefity

V rámci studia oboru a rozšiřování odborných znalostí a dovedností jsou žákům nabízeny odborné kurzy (např. vizážistický kurz, modelace umělých nehtů, mikromasáž očního okolí, trvalá na řasy). Kurzy jsou nepovinné a jsou hrazeny žákem. Všechny kurzy jsou vedeny odbornými lektory a žáci po jejich úspěšném absolvování získávají certifikát.

SŠIS podporuje zapojení žáků do odborných soutěží pro porovnání jejich znalostí a dovedností s konkurencí ostatních škol, např. Mladý módní tvůrce v Jihlavě, Kalibr Cup v Lanškrouně, Zlaté zrcadlo v Domažlicích. Získané zkušenosti žáci obvykle velmi dobře zúročí v profesním životě.

Učební plán

Učební plán

Létak oboru

Propagační letáček oboru

 

 

Profily absolventů

Martina Svobodová, DiS.

Jméno a příjmení, titul: Martina Svobodová, DiS.

Rok maturity: 2011

Pracovní pozice: Farmaceutický asistent

Co vám přineslo studium na naší škole: Kosmetička! Když jsem s tím přišla v deváté třídě domů, celá rodina se zhrozila nad tím, co jsem si to vybrala za obor. Samozřejmě mi to všichni rozmlouvali, ale já se nedala a SŠIS jsem si nakonec prosadila. I když jsem s nějakými předměty bojovala, na jiné jsem se nemusela téměř učit. Pamatuji si, že mezi oblíbené předměty patřila zdravověda a kosmetika, ale měla jsem ráda také praxi a práci s klientkami, proto jsem dlouho zvažovala, zda mám jít studovat dál a prohlubovat své znalosti, nebo zůstat u oboru, který jsem měla a mám tolik ráda.

Nakonec jsem si podala přihlášku na VOŠZ a SZŠ do Hradce Králové, kam jsem se k mému velkému překvapení dostala bez přijímacího řízení, a kam jsem také po maturitě nastoupila do prvního ročníku na obor Farmaceutický asistent. Začátky vůbec nebyly jednoduché, ale díky tomu, že jsem si velmi rychle dokázala doplnit znalosti z chemie, a díky zdravovědě, kterou jsem uměla na velmi vysoké úrovni, jsem se s přehledem vyrovnala absolventům gymnázií i různých zdravotnických škol.

Absolutorium na VOŠ jsem složila 17. 6. 2014 s vyznamenáním, ještě to léto jsem se přestěhovala do Brna, kde jsem si našla práci v lékárně, kam chodím ráda, protože mě to opravdu baví. Mé sny tímto ale rozhodně nekončí, ještě bych si ráda dodělala v kombinované formě vysokou školu a rozšířila si obzory.

Každopádně na kosmetiku jsem nijak nezanevřela. Známým dělám pedikúru, trhám obočí, masíruji záda a v lékárně stále řeším léčebnou kosmetiku, pro kterou se pacientky a klientky rády vrací, a která je u nás hojně zastoupena. Zkrátka občas jsem "kosmetička za tárou!"

Iveta Hejcmanová

Iveta Hejcmanová

Jméno a příjmení, titul: Iveta Hejcmanová

Rok maturity: 2009

Současný zaměstnavatel: Kosmetický salon Estetika v Trutnově (www.estetika-trutnov.cz)

Pracovní pozice: Kosmetička a spolumajitelka

Co vám přineslo studium na naší škole: Obor Kosmetické služby na SŠIS ve Dvoře Králové nad Labem jsem absolvovala v roce 2009. Týden po maturitní zkoušce jsem nastoupila jako masérka a kosmetička do Lázní Velichovky. V lázních jsem pracovala dva roky jako masérka a kosmetička a další dva roky jsem zastávala funkci vedoucí směny wellness centra (měla jsem na starosti rozpis služeb, komunikovala s klienty telefonicky, přes e-mail i přímo na recepci, plánovala rozpisy procedur pro pacienty).

A při práci jsem soutěžila! Dvakrát se mi podařilo postoupit na české a mezinárodní mistrovství v make–upu. To mi udělalo obrovskou radost, protože jsem si vůbec nevěřila. Od listopadu 2013 pracuji jako kosmetička v kosmetickém salonu Estetika v Trutnově a před několika měsíci jsem se stala jednou z jeho majitelek. V budoucnu se chci neustále zlepšovat, sledovat vývoj a zavádět novinky, abych v konkurenci uspěla.

S odstupem času mohu říci, že mnou zvolený obor byl ve všech ohledech dobrá volba. Poskytl mi nejen veškeré informace, které využívám ve svém profesním životě, ale také velmi cenné rady do života, které mi umožňují snadnější orientaci v sociálním prostředí i v osobním životě. Za svých studijních let jsem si vytvořila opravdové přátele z řad svých spolužáků a ve svých učitelích získala přirozené autority s přátelským a vstřícným přístupem k nám, žákům. Proto tedy nelituji, že jsem si obor Kosmetické služby zvolila a ani dnes bych se nerozhodla jinak.

Certifikáty: Magic hot stones - Manikúra a pedikúra včetně nehtové modeláže - Masáž očního okolí – Masér pro sportovní a rekondiční masáže – Japonská manikúra P – SHINE – Indická masáž hlavy – Baňkování – Čokoládová masáž – Certifikát THALGO na tělové a obličejové ošetření – Certifikát TERRAKÉ na tělové a obličejové ošetření – Certifikát SOTHYS na obličejové a tělové ošetření - Základy líčení a společenské líčení – Japonské tetování – Lasocare (Low Power Laser) – Zkušenost s mistrovskou soutěží v make - up - Prodlužování řas základní - Prodlužování norkových řas

Lucie Hofmanová

Lucie Hofmanová

Jméno a příjmení, titul: Lucie Hofmanová

Rok maturity: 2007

Současná pracovní pozice: Podnikatelka v oboru

Co vám přineslo studium na naší škole: Od malička jsem si přála být kadeřnicí a mít svůj salón. Ale chtěla jsem maturitu a proto jsem zvolila příbuzný obor a šla zkusit „přijímačky“ na kosmetičku. Ty byly úspěšné, 4 roky utekly jako voda a já maturovala. Už během studia jsem věděla, že se kosmetice chci věnovat. Po maturitní zkoušce mi to však nedalo a přihlásila jsem se „u nás“ (na stejné škole) na kadeřnici. V roce 2010 jsem úspěšně vykonala závěrečné zkoušky.
Hned po absolvování obou oborů jsem mohla začít! Našla jsem vhodné prostory pro kosmetiku, nabrala klientelu a díky dotaci z Úřadu práce jsem otevřela salon s kosmetikou a pedikúrou v Červeném Kostelci a začala spokojeně podnikat.
Kromě této činnosti jsem ještě jezdila, a stále jezdím, do salonu v Trutnově vykonávat pedikúru a prodlužování řas. V roce 2014 jsem se rozhodla svoji živnost rozšířit o kadeřnické služby, skončit v ČK a otevřít salon u nás na vesnici v Batňovicích. Momentálně je to rok, co mám doma své STUDIO SEN (kosmetika, pedikúra, prodlužování řas, kadeřnictví) a jsem velice spokojená. Užívám si svého splněného snu a nic bych neměnila.

Certifikáty: Manikúra, pedikúra, nehtová modeláž, masáž očního okolí, trvalá na řasy, prodlužování řas, sexy look mascara, základy líčení, top visage, slavnostní líčení, chemický peeling.

Eva Větvičková

Eva Větvičková

 

Jméno a příjmení, titul: Eva Větvičková

Rok maturity: 2013

Současná pozice: student Univerzita Hradec Králové obor Jazyková a literární kultura

Co vám přineslo studium naší školy: Vždy jsem bojovala s matematikou. V 9. třídě se tedy můj výběr střední školy velmi zúžil.  

Když jsem se rozhodovala, jaký obor po základní škole zvolit, dlouho jsem váhala. Nakonec jsem zvolila Střední školu informatiky a služeb, která je v místě mého bydliště. Obor Kosmetické služby se mi zdál zajímavý a přijatelný.

Při studiu jsem měla možnost uplatnit  své výtvarné vlohy při praktické výuce, hlavně na celostátních soutěžích v make – upu, kterých jsem se zúčastňovala. Další mou vášní je český jazyk a literatura. Díky mé píli a vstřícné pomoci učitelů, kteří mě sice nic neodpustili, ale vždy pomohli, jsem odmaturovala s vyznamenáním. Vzpomínám na učitelky odborného výcviku, které mě na budoucí povolání perfektně připravili. Všichni ve mně podnítili zájem o studium a díky nim jsem nyní na vysoké škole. Studium na Univerzitě v Hradci Králové se mi zdálo jako nedosažitelný sen. Nicméně i tento sen se mi splnil a přijímací zkoušky jsem úspěšně absolvovala.

Nyní studuji třetím rokem obor Jazyková a literární kultura, dlouhodobě spolupracuji jako make-up artist s úspěšnou portrétní fotografkou Janou Pechlátovou a zároveň externě spolupracuji s Make-up institutem v Praze.

Adaptační kurz 2019 – 1. D, 1. EM

28.08.2019

Seznamovací pobyt v přírodě

Kurz vizážistiky

05.06.2019

Žákyně třetího ročníku oboru Kosmetické služby měly unikátní příležitost seznámit se s prací profesionální vizážistky a především si osvojit techniky a postupy líčení, které jim odbornice z praxe představila.

Sobotní program pro rodiče

28.05.2019

V dubnu naše škola pořádala tradičně přijímací zkoušky nanečisto.

Kalibr Cup 2019

19.03.2019

Další soutěž pro kreativní žáky v Lanškrouně

Spolupráce SŠIS s Lázněmi Bělohrad

25.02.2019

Naše žákyně jako zlaté květy na VIP večírku

První republika – doba elegance

21.02.2019

Dne 24. 1. 2019 se konala kadeřnicko-kosmetická soutěž, která byla uskutečněna stylově, dle zadaného tématu v Národním domě v Prostějově, který je významnou kulturní památkou České republiky.

Příprava k maturitě v plném proudu – kontrola čtenářských deníků

20.02.2019

Do maturitní zkoušky už není daleko a je načase nachystat si plán boje. Dobrá příprava na maturitu nespočívá jen v naučení se látky – přesouvání učiva z poznámek a knih do hlavy je jen jednou z mnoha fází celé maturitní bitvy. Mnoho žáků se například s plnou vervou pustí do učení, ale pak zjistí, že jim nezbývá čas nebo k některým tématům nemají žádné podklady. Abychom tomu předešli, připravujeme pro naše čtvrťáky každoročně  řadu opatření, která by je k maturitě měla dobře připravit. Patří mezi ně mimo jiné i pravidelná kontrola čtenářských deníků a znalostí získaných přečtením vybraného díla české či světové literatury. V těchto dnech aktuálně probíhá poslední „revize“ četby a do poloviny března musí všichni čtvrťáci odevzdat seznamy svým češtinářkám k závěrečné kontrole, aby mohly být do konce března předány na ředitelství školy. A pak už jen mít šťastnou ruku při losování.

Exkurze

20.12.2018

Během studia na naší škole jsou žákům do výuky zařazovány odborné exkurze.

Projekt – nechte žáky vymalovat.

20.12.2018

Nadané žákyně oboru kosmetické služby dokazují, že se umí postarat o vkusnou prezentaci svého oboru

Environmentální exkurze

20.12.2018

Žákyně 1. E navštívily dne 18. 12. 2018 vzdělávací program na téma Vývoj života na Zemi.

Jarmark v Hradci Králové

14.12.2018

Žákyně oborů Kosmetické služby a Kadeřník zde každoročně plní přání malým i velkým návštěvníkům.

Stužkovací večírek

12.12.2018

4.E - Kosmetické služby

Odborná praxe v Lázních Velichovky

05.12.2018

Povinnou odbornou praxi v lázních postupně absolvují všechny žákyně 3. ročníku oboru Kosmetické služby se zaměřením Wellness.

INTERBEAUTY PRAGUE

15.11.2018

Dne 9. 11. se žákyně oboru Kosmetické služby vypravily do Prahy na veletrh Interbeauty Prague.

Pomoc těm, kteří chtějí a potřebují

06.11.2018

Inkluzivní vzdělávání dává možnost vytvoření „školy pro všechny“. Cílem inkluze je podporovat rovné šance dětí ve vzdělávání. Také naše škola inkluzivní principy ve vzdělání uplatňuje.

Předání cen a křest knihy Ze světa knih a knihoven

08.10.2018

Ve středu 3. 10. se žákyně oborů Kosmetické služby a Kadeřník zúčastnily křtu knížky, na které se svými ilustracemi samy podílely.

Výstava Aš po Už/horod

03.10.2018

V září žáci naší školy zhlédli výstavu Aš po Už/horod, která se konala v druhém patře bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem.

 

Nový maturitní obor na naší škole!

01.10.2018

Maturitní obor Masér sportovní a rekondiční zaplňuje mezeru v oborech vzdělání v našem kraji a zároveň reaguje na prudký rozvoj a poptávku po těchto službách v oblasti wellness, rekreace, lázeňství a zdravého životního stylu.

Adaptační kurz 1. E a 1. D

08.06.2018

Kurz se koná 5. 9. – 7. 9. 2018 (středa až pátek). Všechny potřebné informace naleznete v příloze.

 

3. E na výstavě Mumie světa

26.04.2018

Dne 24.4.2018 navštívily slečny z 3.E výstavu Mumie světa.

Safari po Safari 2018

24.04.2018

Ve středu 11. dubna žáci a žákyně 1. A, C, D, a E vyrazili u příležitosti Dne Země na tradiční  dobrodružnou cestu plnou poznání a pohybu Safari po Safari.

Třída 1. E na exkurzi na ČOV Stará Paka

09.04.2018

Dne 21. 3. navštívily studentky prvního ročníku kosmetických služeb čistírnu odpadních vod ve Staré Pace. 

„Zlaté zrcadlo“ Domažlice

09.03.2018

Kadeřnicko-kosmetická soutěž v Domažlicích

Kosmetičky, kadeřnice ... a modelky? :)

08.03.2018

Už jsem tady mnohokrát psal, jak máme šikovné slečny kadeřnice a kosmetičky. Stále nám vyhrávají nějaké soutěže a dělají nám radost.

"Výlet na úřad práce"

06.03.2018

Žákyně oborů Kadeřník a Kosmetické služby navštívily Úřad práce v Trutnově a místní pivovar

Nabídka dárkových poukazů

20.02.2018

Nevíte, co věnovat svým blízkým? Chcete darovat zážitek?

Kalibr cup Lanškroun

09.02.2018

Naše žákyně obsadila stříbrnou příčku na mezinárodní soutěži

2. E v Galerii moderního umění

24.01.2018

Ve čtvrtek 18. ledna se žákyně 2. E vypravily na exkurzi do Galerie moderního umění v Hradci Králové.

Lyžařský výcvik

19.01.2018

Žáci prvních ročníků strávili týden na sjezdovkách, snowboardech nebo běžkách ve Špindlerově Mlýně.

Kosmetické materiály prakticky

18.01.2018

3. E vyráběla v rámci předmětu Kosmetické materiály voňavé mýdlo.

Exkurze do Galerie moderního umění

12.01.2018

Dne 9. 1. 2018 třída 4. E oboru Kosmerické služby navštívila Galerii moderního umění v Hradci Králové.

Vánoční tvoření na budově S

04.01.2018

Poslední školní den před Vánocemi byl na budově S ve znamení soutěží, her a tvoření.

Exkurze do Galerie Z. Buriana

15.12.2017

Dne 6. 12. 2017 se třída 1. E v souvislosti s předměty Základy ekologie a Český jazyk vydala do Zoo Dvůr Králové nad Labem na exkurzi do Galerie Zdeňka Buriana.

Třída 1. E v Praze

13.12.2017

Dne 5. 12. navštívily kosmetičky z prvního ročníku předvánoční Prahu.

Podzim na „Esku“

12.12.2017

Žákyně 1. D a 1. E v rámci Základů ekologie tvořily z vysušených přírodnin podzimní symboly. Podívejte se, jak se jim podařily.

Stužkovací večírek 4. E

01.12.2017

Stužkovací večírek 4. E se konal 16. 11. 2017 v restauraci U Rudolfa.

Soutěž mladých kadeřníků a kosmetiček „MMT Jihlava 2017“

01.12.2017

Účast žáků SŠIS na mezinárodní soutěži

Den otevřených dveří

29.11.2017

V sobotu 25. 11. 2017 proběhl Den otevřených dveří. Další možnost prohlídky školy, jejího vybavení a především zjištění více informací o možnostech studia máte ještě 11. 1. a 8. 2. 2018.

Gaudeamus Brno 2017

09.11.2017

Ve čtvrtek 2. 11. se zájemci ze všech oborů naší školy vydali vlakem na evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání.

Rozšiřujeme si obzory

07.11.2017

Středisko Europe Direct nás pozvalo na přednášku, která se věnovala nakupování zboží přes internet, online nákupům, e-shopům, ověřováním prodejců apod.

Burza škol Turnov

07.11.2017

Začátkem listopadu se naše škola zúčastnila burzy škol v Turnově. Děkujeme žákům, kteří se do akce zapojili.

„Studuj, pracuj a cestuj v EU“

07.11.2017

V rámci týdne vzdělávání, do kterého se zapojily úřady práce ČR, se v aule naší školy uskuteční přednáška na téma „Studuj, pracuj a cestuj v EU“, která se koná tento čtvrtek 9. listopadu od 10.00 do 11.30.  Jste srdečně vítáni, vstupné zdarma.

Tým Europe Direct

Halloweenské "líčení"

03.11.2017

V halloweenském týdnu si kosmetičky v hodinách EVV vyzkoušely divadelní líčení na téma zombie.

Středoškolský pohár CORNY

01.11.2017

Každoročně se naše žákyně a žáci účastní poháru Corny v atletice. Okresní kolo se konalo 20. září na našem domácím stadionu. Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde: http://online.atletika.cz/vysledky/31578/0/2

Veletrh středních škol Náchod

25.09.2017

Ve dnech 22. 9. a 23. 9. 2017 se konal v Náchodě veletrh středních škol. Děkujeme pedagogům a žákům SŠIS za vzornou prezentaci na akci.

Adaptační kurz tříd 1A, 1C, 1D a 1E

22.09.2017

První týden ve škole jsme se moc neohřáli. Strávili jsme totiž tři dny na adaptačním kurzu.

Vodácký kurz aneb radovánky na Labi

12.09.2017

Ještě než jsme se rozutekli na prázdniny, strávili jsme 3 dny na řece Labi.

Adaptační kurz tříd 1.A, 1.C, 1.D a 1.E

21.08.2017

Informace naleznete zde:

Umístění na soutěži v Lanškrouně

10.02.2017

9.2.2017 Marie Mahdalena Hitková opět zářila. Tentokrát na soutěži Kalibr cup Lanškroun.

Příprava na Kalibr cup

10.01.2017

Vybrané žákyně čeká další mezinárodní soutěž v kosmetické a účesové tvorbě.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

20.12.2016

Dne 15. 12. 2016 proběhla na všech budovách školy tradiční soutěž v anglickém jazyce.

Vánoční koleda Charlese Dickense v aule SŠIS

14.12.2016

Již po několikáté naše pozvání přijalo The Bear Eduacational Theatre a 12. 12. 2016 přijelo se svým představením Christmas Carol od Charlese Dickense. 

Mladý módní tvůrce Jihlava 2016

02.12.2016

Na letošní soutěži obsadily žákyně naší školy zlatou a stříbrnou příčku.

Prezentace projektu Putování 20. stoletím

19.10.2016

Vystoupení žáků SŠIS na módní přehlídce firmy Pletap

Články oboru

Nabídka dárkových poukazů

24.01.2018

Nevíte, co věnovat svým blízkým? Chcete darovat zážitek?

Vítání jara

27.09.2017

V sobotu 6.5.2017 se v Lázních pod Zvičinou uskutečnilo „Vítání jara“.

Rej čarodejnic

27.09.2017

V neděli 30.4.2017 se v Braunově Betlémě konal „Rej čarodějnic“.

Exkurze Praha 2E

31.08.2017

Den workshopů

30.06.2017

Safari po Safari

26.05.2017

Mezinárodní soutěž ,,Zlaté zrcadlo“ v Domažlicích

27.04.2016

   Mezinárodní soutěž ,,Zlaté zrcadlo“ v Domažlicích

 Příroda a květinová víla byla témata pro Kadeřnice a Kosmetičky v rámci 3. ročníku mezinárodní soutěže ,,Zlaté zrcadlo“, která se konala 9.3.2016 v Domažlicích. Vlasy vyčesané do nápaditých kreací - stromů, květin nebo vodopádu zajistily atraktivní podívanou.Kosmetičky se zaměřily na slušivost, originalitu a krásu květinových víl. Výkony byly velmi vyrovnané.

Naši školu reprezentovaly Lenka Klimešová v účesové tvorbě, která získala cenu paní ředitelky pořádající školy.  V kosmetické tvorbě soutěžily Kateřina Řeháková a Bára Melínová, obě se umístily ve stříbrném pásmu.

Děkujeme škole SŠlS za skvělou zkušenost a plno zážitků na soutěži.

L. Klimešová a A. Grosmanová kadeřnice ze 3.D

Kalibr cup

27.04.2016

Dne 11. února 2016 se vybrané žákyně naší školy již tradičně účastnily kadeřnicko-kosmetické soutěže Kalibr cup v Lanškrouně. Dvě soutěžící oboru Kadeřník a dvě z oboru Kosmetické služby soutěžily na společné a předem zadané téma „ Extravagance přehlídkového mola“. Účast a tedy i konkurence byla velmi silná.  V obou disciplínách soutěžilo přibližně 25 žáků z jednotlivých škol z Čech, Slovenska a Rakouska.

Naše žákyně oboru Kadeřník si nápadité kostýmy pro své modelky zapůjčily a budoucí kosmetičky si originální šaty navrhly, a dokonce samy z netradičních materiálů ušily.  Důsledná příprava se vyplatila. Dívky na samotné soutěži vytvořily náročné, extravagantní účesy a zajímavé výrazné líčení. Marie Magdalena Hitková se umístila s pavím motivem na páté příčce a postoupila tak do pražského finále. V průběhu soutěže pořádající škola zajistila bohatý program: módní přehlídky několika regionálních výrobců oděvů, doprovodnou hudbu místního orchestru a taneční vystoupení malých dětí.

Finální kolo v Praze se konalo o měsíc později 12. března 2016 na kosmetickém a kadeřnickém veletrhu Beauty v Letňanech. Celá soutěž probíhala ve velice rušném prostředí, kde mělo několik tisíc návštěvníků možnost sledovat na plátnech detaily líčení a celý průběh tohoto finále. Prezentace výsledných výtvorů probíhala na centrálním jevišti celého výstavního areálu. I zde Marie opět zabodovala a s jistotou obhájila svůj předchozí úspěch z Lanškrouna.

Jménem školy děkuji Marii a ostatním zúčastněným za reprezentaci SŠIS.

Vedoucí učitelka odborného výcviku Bc. Jana Krajčírová

Kosmetičky SŠIS masírují v hotelu K – Triumf

27.04.2016

Vedení naší školy bylo požádáno zatím k jednorázové spolupráci v oblasti masérských služeb.

ŽENA 2016

20.04.2016

Dne 14. 4. 2016 se žáci 1., 2. a 3. ročníku oboru „ Kadeřník a Kosmetické služby“ zúčastnili kontraktační a prodejní výstavy na téma „ ŽENA 2016“

Soutěž mladých kadeřníků a kosmetiček „MMT Jihlava 2015“

15.01.2016

 

3. 12. 2015 se nadaní žáci oborů Kosmetické služby a Kadeřník již tradičně zúčastnili soutěže „Mladý módní tvůrce“ v Jihlavě.

Účastnili se nejen žáci škol z celé ČR ale i ze Slovenska a Rakouska. Akce byla velice dobře připravena a výkony soutěžících byly na vysoké úrovni. Vyhlášené téma pro líčení bylo: Extravagance afrických kmenů. Pro kadeřnickou tvorbu: Oživlá panenka MONSTER HIGH a Gejša 21. století. V obou oborech soutěžilo bezmála 20 soutěžících, takže konkurence byla velmi silná. Líčení, účes i celkový outfit musel odpovídat zadání. Důležitý byl i čas celého zpracování.

Marie Magdalena Hitková se se svou „africkou kráskou“ umístila na 7. místě. Obdiv patří i Nikole Winklerové z 2. ročníku oboru Kadeřník, která se zúčastnila soutěže se stejným nasazením jako její o rok starší kolegové.

Děkujeme všem soutěžícím, kteří příkladně reprezentovali naši školu.

Bc. Jana Krajčírová

Koruna extravagance

05.01.2016

Dne  19.  11. 2015 se naši žáci zúčastnili kadeřnicko-kosmetické soutěže s názvem "Koruna extravagance“.

Odborná výuka

09.09.2015

odborná výuka

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže