Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Stáž na VŠCHT PRAHA

Datum: 07.02.2016

Dne 1. 2. 2016 se žáci oboru Aplikovaná chemie, studijního zaměření Výroba a zpracování polymerů, účastnili stáže na VSCHT Praha, ústavu polymerů.

Nejprve se seznámili s vedoucím ústavu, panem profesorem Ing. Jiřím Brožkem a Ing. Zdeňkem Hrdličkou, PhD., kteří pro žáky připravili zajímavý program. Nejprve informovali o studijních programech bakalářského, magisterského i doktorandského studia. Následně žáky čekala prohlídka laboratoří ústavu, kde žáci shlédli laboratorní přípravu polyamidu 6, metodu kapalinové chromatografie, kterou zde využívají pro identifikaci polymerních materiálů a určení distribuce molekulové hmotnosti polymerů. Žáci získali také informace o nových technologiích získání polymerů na bázi polyimidů, které jsou dnes řazeny do skupiny speciálních polymerů, a to vzhledem k výjimečným vlastnostem a vysoké odolnosti vůči vysokým teplotám. Právě tato vlastnost předurčuje tyto materiály k využití pro letecké účely a elektrotechniku. Pracoviště VSCHT je jediným pracovištěm, které se zabývá v CR výzkumem těchto speciálních látek.

Po teoretické části se žáci účastnili ukázkových výrob a mechanických zkoušek pryže v poloprovozech ústavu. Odměnou byl každému žákovi produkt – pryžový „hopík“, který si žáci odnesli jako vzpomínku na velmi zajímavou návštěvu výzkumného pracoviště.

Děkujeme tímto také panu profesorovi Ing. Jiřímu Brožkovi a jeho týmu, kteří pro žáky připravili zajímavý program.

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže