Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Spolupráce SŠIS s různými typy a stupni škol

09.09.2015

I děti v mateřských školách mají svou činnost naplánovanou dle školních vzdělávacích programů. Ve školce Elišky Krásnohorské připadlo na 2. čtvrtletí tohoto roku téma - povolání.  O různých profesích si s učitelkami povídaly a ukazovaly si je na obrázcích přímo v učebně. Vedení školky nás požádalo o možnost exkurze na našem pracovišti odborného výcviku oboru Kadeřník a Kosmetické služby. Vyučující chtěli lépe dětem přiblížit práci dospělých.

V dopoledních hodinách naši školu navštívily paní učitelky s třídou „Kočiček“. Úkolem našich žáků bylo dětem co nejlépe názorně ukázat profese, které se u nás vyučují. Budoucí kadeřnice je učesaly a u práce si s nimi povídaly. Na dotaz, jaké pomůcky kadeřnice potřebují, děti spontánně jedno přes druhé hlasitě odpovídaly: „Hřebeny!….Nůžky!…VĚTRÁK!“… Ke kosmetičkám šly s obavami, že jsou to doktorky. Ty ale holčičkám nalakovaly nehtíky a bylo po strachu. Abychom předvedli více profesí, zavedli jsme děti i do školní jídelny. Žáci oboru Hotelnictví se právě chystali na obsluhu, a tak děti poznaly i „servírku a číšníka“. V kuchyni bylo dovařeno a paní vedoucí drobotinu nechala nakouknout i tam. Kuchaři ve vysokých čepicích jim vyjmenovali zhotovená jídla a nad rajskou se chlapečkové a dívenky jen olizovali.

Podobnou spolupráci jsme navázali již před 5 lety, kdy nás o exkurzi požádaly i zaměstnankyně Speciální školy ve Dvoře Králové nad Labem.  Jejich klienti by sice studium našich oborů nezvládli, ale tato návštěva je pro ně velmi přínosná v rámci socializace, tedy začlenění do společnosti. Jejich mentální postižení je na různé úrovni a mají i různé učební plány. Všichni se ale potřebují názorně a prakticky naučit orientovat ve městě, v budovách a prostoru.

I letos v dubnu naši školu postupně navštívily tři třídy této školy. Žáci byli různého věku. Se zájmem a s trpělivostí je naše žákyně oboru Kadeřník podle přání ostříhaly, některé jen učesaly. Cílem exkurze bylo seznámit tyto žáky s některými službami péče o tělo a naučit je správnému pohybu a chování v podobných provozovnách pro veřejnost.

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže