Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odborná výuka

09.09.2015

Aby byla praktická výuka kvalitní a neustále v předstihu, musí se i učitelky odborného výcviku stále vzdělávat. Často absolvují různá odborná školení, která jsou nutná pro sledování módních trendů a nových technologií v příslušných oborech. Pro kosmetičky jsou to poznatky o nových přípravcích v pěstící i dekorativní kosmetice a jejich použití. Dále módní trendy v líčení a barevná typologie. Pro kadeřnice nové trendy v barvení vlasů, módní střihy, společenské účesy, pěstící vlasová kosmetika. Vědomosti a dovednosti získané při těchto akcích předávají v hodinách odborného výcviku žákům.

Tyto nabyté zkušenosti žákyně aplikuji ve veřejných službách kadeřnictví a kosmetiky v prostorách školy. Jednou z akcí pro klienty jsou i změny image. Zájemkyně z řad veřejnosti mají možnost zdarma projít proměnou vizáže. Ta spočívá ve znatelné změně účesu (střih, délka vlasů, barva, styling) a v odpovídajícím líčení k různým událostem, nebo v určitém stylu. Klientka je vyfocena před a po proměně. Dle jejího přání a spokojenosti mohou být tyto fotografie prezentovány v prostorách školy a webových stránkách.

Další výhodou výuky je i účast nadaných žáků těchto oborů na celostátních soutěžích. Tradičně se účastníme soutěže Mladý módní tvůrce v Jihlavě a Koruna kreativity v Praze. Zřídka i Kalibr cup v Lanškrouně. Každý rok je vyhlášené jiné téma. Je na žácích jak jej uchopí a zvládnou.  Příprava i samotná realizace soutěže maximálně napomáhá profesnímu rozvoji nejen soutěžících, ale i jejich spolužáků, kteří je na soutěžích doprovází.

Pro zkvalitnění výuky je důležité i vybavení učeben a jejich modernizace.  Průběžně je obměňován nábytek, pomůcky i elektrospotřebiče. V kadeřnictví byl pro šetrné ošetření zakoupen klimazon. V kosmetice používají laser a nyní i galvanické žehličky na obličej a tělo značky Nuskin. Pomocí těchto přístrojů a speciálních gelů pomáhají žákyně pod dohledem učitelek odborného výcviku odvrátit proces stárnutí pokožky. Lze s nimi také dosáhnout úžasných výsledků v boji proti akné.

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže