Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

STK ITÁLIE 2016

29.06.2016

PÁTEK

Sraz studentů byl ve 13 hodin u tělocvičny. Naložili jsme kufry, počkali na pár opozdilců a kolem půl druhé jsme mohli vyrazit směr Mikulov, kde jsme překročili hranice do Rakouska. V noci jsme přejeli Rakousko a nad ránem se dostali do Itálie. Cesta docela hezky ubíhala…

SOBOTA

Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili do naší cílové destinace – kempu Spinnaker v Portu San Girogio. Vzali jsme si svoje věci a šli se ubytovat. Bungalovy byly moc pěkně zařízené a nedaleko pláže. V sobotu byl volný program. Někdo šel spát, někdo odpočívat na pláž. Večer jsme všichni hned usnuli zaslouženým spánkem.

NEDĚLE

Neděle patřila mezi pohodové dny. Počasí bylo příjemné a přálo procházce do centra Porta San Giorgia. Prohlédli jsme si městečko a zažili jednu z kulturních tradic – místní trhy, kde se dá koupit snad úplně vše. Odpoledne jsme opět využili ke koupání v moři a odpočinku.

PONDĚLÍ

Brzké vstávání a ve 4 hodiny ráno odjezd do hlavního města Itálie. Všichni jsme se na výlet do Říma moc těšili. Vyzkoušeli jsme místní metro, kterým jsme se dopravili až do Vatikánu, kde náš výlet po prohlídce impozantních pamětihodností započal. Viděli jsme ty nejvýznamnější památky, od Vatikánu, přes slavnou Fontánu di Trevi až po Koloseum. Průvodci jsme byli my sami – studenti 2. C. Každý z nás měl výstup u nějaké památky. Po cestě jsme nakoupili pár suvenýrů a příjemně unaveni odjížděli v 18 hodin zpět do kempu.

 

ÚTERÝ

Celý den odpočinek na pláži, plavání, koupání a opalování. Také začal turnaj v plážovém volejbale, kterého se účastnili všichni studenti. Navečer jsme se vydali na procházku do nedalekého malebného městečka Torre di Palme. Užili jsme si krásný výhled na pobřeží a dozvěděli se něco málo z historie města. Večer jsme zakončili v restauraci s vyhlídkovou terasou, kde jsme všichni ochutnali místní fantastickou pizzu či jiné italské speciality.

STŘEDA

Velice dobrodružný den. Ráno jsme se vydali na cestu do největšího aquafánu na Jadranu v Riccione. Po cestě jsme si prohlédli poutní místo Loreto a pevnost Gradara. V aquafánu jsme si celý den užívali na nespočtu nejrůznějších vodních atrakcí. Bylo to úžasné. Na zpáteční cestě jsme navštívili další z evropských trpasličích států – San Marino. Pokochali jsme se krásnými výhledy i místními památkami.

 

 

ČTVRTEK

Ve čtvrtek jsme měli volný den, který jsme mohli trávit na pláži nebo ve svých bungalovech, kdo měl zájem, mohl se znovu vypravit na místní trhy do centra městečka. Pokračoval také turnaj ve volejbale. Po večerní schůzce jsme mohli odejít na plážovou diskotéku, kde nás tanečník učil svou choreografii.

 

PÁTEK

V pátek vrcholil volejbalový turnaj a také jsme měli v plánu užívat si poslední chvíle v kempu a u moře. Turnaj po dlouhých bojích dospěl až do finále, ve kterém se střetli chlapci z 2. C s děvčaty ze 2. C. Velké derby skončilo zaslouženým vítězstvím chlapců. Na večerní schůzce proběhlo vyhlášení výsledků volejbalového turnaje, každý tým dostal drobné odměny a proběhlo zhodnocení celého kurzu a rozloučení. A večer poslední závěrečná párty J

 

SOBOTA

Ráno proběhl úklid a vyklizení našich „dočasných domovů“ a rozloučení s mořem… Poslední koupání a poté v poledne odjezd do Benátek. Prohlídka města na kanálech byla úchvatná, viděli jsme si nejvýznamnější místní památky, dozvěděli se něco z historie i zažili romantickou a pohodovou atmosféru tohoto turisticky vyhledávaného cíle. Prohlídkou Benátek jsme zakončili náš pobyt v zahraničí. Čekala nás cesta zpět domů a v neděli dopoledne jsme živi a zdrávi dorazili zpět domů.

Ještě dlouho budeme na celý výlet i krásy Itálie vzpomínat a budeme se sem rádi vracet.

 

Za 2. C

Veronika Bezrová a Marcel Štěpánek

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže