Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Máme stříbro z mistrovství republiky

27.04.2016

Každoročně se v Praze na jarním veletrhu Interbeauty konají mezinárodní soutěže v make-upu. Soutěží se v několika kategoriích: make-up profesional, make-up student, body-art a další. Letošní ročník byl největší vizážistickou akcí v ČR a Evropě vůbec.

Žákyně 3. ročníku studijního oboru Kosmetické služby Marie Magdalena Hitková a Veronika Blažková se iniciativně přihlásily do kategorie Student. Letošním tématem byla „Barevná 80. léta“. Dívky byly při přípravě a trénování velmi samostatné. Dobové, barevně výrazné ošacení si samy zapůjčily a sladily se zvolenými barvami budoucího líčení. Bláznivými doplňky dotvořily konečný outfit, typický právě pro 80. léta. Inspirací jim byly dobové filmy (Kamarád do deště, Diskopříběh, atd.), internet a hlavně působivé vyprávění osob, které zmíněné období prožily. Využily také práci na školním projektu „Putování 20. stoletím“.

Po zkušenostech z předešlých soutěží dívky na samotné akci nepociťovaly žádnou trému a jejich počínání bylo uvolněné, klidné a sebejisté. Celkem se klání v této kategorii zúčastnilo 27 nadaných žáků z Čech a Slovenska. I přes velkou konkurenci se naše dívky výborně umístily. Marie na 2. a Veronika na 5. místě. Na 1. místě skončila žákyně ze Slovenska, takže naše Maruška byla absolutní českou vítězkou. Získala nádherný pohár a možnost zařadit své portfolio mezi internetové profisalony.

Oběma tato soutěž přinesla spoustu cenných zkušeností nejen v líčení, ale i v komunikaci, organizaci a samostatném rozhodování.

Jménem školy děkuji za reprezentaci SŠIS.

VUOV Bc. Jana Krajčírová

http://www.mistrovstvi-makeup.cz/p/vysledkova-listina.html

https://cs-cz.facebook.com/mistrovstvi.cr.makeup/

 

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže