Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Naše "malířky" čarovaly

22.12.2018

Před zářijovým výročím školy dostali učitelé budovy S za úkol zkontrolovat výzdobu školy, případně ji doladit, či poopravit.

V průchozí části šaten k zadnímu vchodu na pracoviště odborného výcviku oboru Kosmetické služby nebyla výzdoba aktuální a navíc byla značně poničená. Velká zeď nebyla malovaná od rekonstrukce budovy. Nejvyšší čas ji nechat vymalovat.

Zrodil se nápad.

Místo nástěnek a zničených obrázků bude celá zeď pomalovaná vizážistickou tématikou.

Škoda jen, že nebylo možné z časových důvodů toto zrealizovat do setkání absolventů naší školy.

Ihned jsem věděla, na koho se mám obrátit.

Ve třídě 3. E je mnoho výtvarně nadaných dívek. Většina již v 1. ročníku nádherně malovala na obličej pohádkové a zvířecí motivy. Aby nevznikly ve třídě dohady, oslovila jsem jako hlavní aktérku Aničku, která tvoří krásné obrázky při nehtové modeláži. Ta si k sobě vybrala Káťu s tím, že jim po prvotních přípravách pomohou případně i další žákyně.

Moje volba byla správná. Obě se okamžitě pro tento nápad nadchly, začaly ho vylepšovat a doplňovat o různé detaily. Během týdne vznikl zmenšený návrh a od něj už krůček k rozměření a rozkreslení motivů v reálu. Dívkám byly zakoupeny interiérové barvy a samy si posháněly další potřebné pomůcky a materiál.

A dál?... Nechte se překvapit…..

 

 

 

 

 

 

Mnoho vody uplynulo .... a spoustu volného času během podzimu Anička a Káťa strávily malováním na zeď. Ačkoli před Vánocemi 2018 bylo domalováno, k slavnostnímu předání došlo z organizačních důvodů až 10. 1. 2019. Pozvaní hosté – ředitel školy, zástupkyně ředitele, několik učitelů a další zaměstnanci naší školy se dostavili na „odhalení“ tohoto výtvarného počinu. Jelikož je to dílo opravdu rozměrné a nebylo možné ho přikrýt plachtou, úvodní slovo  proběhlo ve vestibulu budovy S.

Nejprve bylo přítomným vysvětleno, jak nápad vznikl. Samotné aktérky poté všem popsaly, jak se počáteční záměr dále vyvíjel, s čím se musely potýkat a kolik času jim tento obraz „ zabral“.

Za zvuku fanfár všichni vstoupili do přilehlé chodby a v úžasu hleděli na barevné puzzle s kosmetickou tematikou a mandalami. Chvíli trvalo, než opět kdosi promluvil. Pan ředitel po podrobné prohlídce oběma dívkám nadšeně poděkoval a předal malou pozornost, vždyť nadané žáky je třeba podporovat a hýčkat.

Bc. Jana Krajčírová

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže