Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Barmanská soutěž “1. Ježkův pohár”

30.11.2018

Odvážní hoteláci, mezi které patří ze 2.A Dominik Meisner a ze 3.A Petra Kalinová, Marek Pavlíček a Marcela Jeriová,  se v úterý 13.listopadu vydali na svoji úplně první barmanskou soutěž. Soutěž  se konala v Rychnově nad Kněžnou, v krásném hotelu Studánka.

Pro účast zde jsme se museli naučit deset receptur na různé koktejly a znát alespoň trochu  barmanskou teorii. Soutěž byla rozdělena do tří částí. První částí byl vědomostní test plný barmanských pojmů. Druhou částí bylo samotné míchání komisařem vylosovaného koktejlu. Po vylosování jsme měli krátký čas na přípravu veškerého náčiní, které budeme potřebovat, jako je správné sklo nebo alkohol. Ale jak jsme to měli všechno připravit, když v hlavě díky nervům bylo úplně prázdno? Komisaři vše přísně kontrolovali. A spustili časomíru. Čím začít? Jak se to vlastně dělá? Každý z nás se snažil namíchat vylosovaný koktejl co nejlépe to šlo. Poté jsme se přesunuli ke třetí části, která zahrnovala zdobení koktejlů.

Všichni jsme se snažili podat ten nejlepší výkon, ale hlavně si to pořádně užít. Přeci jen to byla první soutěž, a tak jsme to brali spíše jako takový výlet. Měli jsme skvělou podporu.

Vyhlašovali tři nejlepší z každé části a poté tři nejlepší v celkovém součtu bodů. Nikdo nepočítal s tím, že by se mohl někdo z nás umístit.

Ale přece jen 2.místo za ozdoby získala Petra Kalinová a v celkovém součtu si 3.místo vybojovala Marcela Jeriová z celkového počtu 15 startujících.

Celý den jsme si všichni užili a nikdo neodjel s prázdnou.

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže