Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Archeopark Všestary a Památník bitvy na Chlumu

09.10.2018

Jako první jsme navštívili Archeopark ve Všestarech. Mohli jsme si zde prohlédnout jedinečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových zvyků, řemesel a obyčejů. Stávající „pravěká vesnice“ byla rozšířena na komplexní areál s novou budovou hlavní expozice pravěku, budovou venkovní expozice a ukázkami pravěkých staveb, jako je neolitický dům, eneolitický dům a expozice domácíhozvířectva. Mohli jsme si zde zkusit například hodit oštěpem, nebo si vyrobit mouku.

Poté jsme se seznámili s historií největšího vojenského střetnutí na území Čech a Moravy v 19. století v expozici Muzea války 1866 na Chlumu, doplněnou ukázkami výzbroje a výstroje rakouské a pruské armády. Atmosféru doby a tragédii prusko-rakouské bitvy u Hradce Králové z pohledu prostého vojáka dramaticky přibližuje krátký hraný film.

Areál historického bojiště je významný výjimečnou koncentrací více než 460 pomníků, individuálních hrobů, hromadných pohřebišť i symbolických památníků a my jsme se šli podívat k významnému pomníku Baterie mrtvých a k Ossariu.

 

- za třídu 1.C Michaela Vítková

Fotogalerie

Tyká se: CESTOVNÍ RUCH

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže