Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Memorandum o zřízení muzea v naší škole podepsáno

02.10.2018

V prostorách budoucí expozice v budově Střední školy informatiky a služeb (SŠIS) bylo v úterý 2. října 2018 podepsáno memorandum o spolupráci při realizaci Expozice textilního tisku, která byla původně umístěna v muzeu v České Skalici. Za město Dvůr Králové nad Labem memorandum podepsal starosta města Jan Jarolím, královédvorské městské muzeum zastoupila jeho ředitelka Dana Humlová. Podpis také připojili ředitelka Uměleckoprůmyslového musea v Praze (UPM) Helena Koenigsmarková, ředitel Národního technického muzea Praha Karel Ksandr a ředitel královédvorské SŠIS Petr Vojtěch.
Obsahem memoranda je stvrzení úzké spolupráce a koordinace jednotlivých kroků při realizaci projektu včetně financování, závazku UPM k bezplatné zápůjčce sbírek a fungování muzea v budoucnu. SŠIS tak např. zajistí vypsání veřejné zakázky na stavební úpravy prostoru pro chystanou expozici, město Dvůr Králové nad Labem jednak alokuje finanční prostředky na zhotovení expozice, na mzdy nových zaměstnanců městské muzea a na převoz sbírkových předmětů z České Skalice do Dvora Králové nad Labem, jednak zajistí vypsání veřejné zakázky na vlastní expozici. UPM zase připraví smlouvy o výpůjčce pro městské muzeum a stejně jako Národní technické muzeum se bude podílet na instalaci expozice atd.

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže