Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Novinky na SŠIS – zaměření kybernetická bezpečnost

06.04.2018

Obor Informační technologie otevírá nové zaměření na kybernetickou bezpečnost a na SŠIS se chystá mnoho převratných novinek. Škole se podařilo uspořádat přednášku uznávaného lektora na poli kybernetické bezpečnosti Ing. Jiřího Sedláčka, Networ Security Monitoring Cluster (NSMC).  Od dubna 2018 posílili pedagogický sbor noví kolegové a jsme hrozně rádi, že naši absolventi, kteří dokončují magisterské studium informatiky na UHK, u nás začali vyučovat. Další kolegové nastoupí od září a budou to specialisté - programátoři, kteří budou své znalosti předávat našim žákům. Spolupráci s odborníkem z praxe jsme si vyzkoušeli s panem Válkem a výuka grafiky a webů funguje skvěle.

Od 1. 9. 2018 budou zprovozněny tři velké počítačové učebny -  kybernetická laboratoř a Cisco učebna, další učebna pro Internet věcí, jednodeskové počítače a virtuální realitu a  třetí bude univerzální učebna se 30 stanicemi. Jedna z příček bude zřejmě mobilní, takže nám v případě potřeby vznikne prostor, kde bude 60 počítačů. První část z téměř stovky nových počítačů jsme již nakoupili, zbylé PC a nový nábytek nakoupíme do prázdnin.

První ročník zaměření na kybernetickou bezpečnost otevřeme až v září, ale zájem firem a vysokých škol o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti je takový, že jsme začali s některými aktivitami již nyní. Několik žáků druhých a třetích ročníků se pouští do věcí, které znamenají naprostý přelom ve výuce. Ve spolupráci s odbornou firmou se připravují na provádění penetračního testování zranitelnosti webových stránek. Spolupracující firma nám poskytne unikátní know-how a žáci se naučí provádět inovativní, ale nesmírně důležitou preventivní činnost. Podrobnosti přineseme  v samostatném článku.


Ve spolupráci s MAS, městem a místními ZŠ by v roce 2019 měly v budově školy vzniknout hned dvě učebny robotiky, které budou využívat i všechny místní základní školy. Souběžně s tím budujeme na domově mládeže malé televizní studio s veškerým technickým zázemím, kde se naši žáci naučí točit a zpracovávat video.

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže