Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Exkurze žáků do firmy Atas elektromotory Náchod a.s.

06.03.2018

Společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. je výrobcem elektromotorů s mnohaletou tradicí. Výrobní sortiment plně odpovídá současným požadavkům trhu.

    Mezi nejpočetnější výrobky se řadí skupina asynchronních motorů od těch nejjednodušších – motorů se stíněným polem používaných převážně pro pohon různých ventilátorů, přes motory s trvale připojeným kondenzátorem až k motorům třífázovým do výkonu 750 W.

Žáci měli možnost shlédnout ojedinělou výrobu všech komponent elektromotoru, a to od strojové, až po ruční výrobu. Zajímavá byla návštěva dílen, kde se vyráběly kryty elektromotorů z "housek" hliníku odléváním, případně vstřikováním roztaveného kovu do formy. Dále žáci shlédli zařízení na obrábění dílů, frézování a broušení, opět ruční, ale také strojní výrobu na programovatelných automatech. Zajímavá byla také jemná ruční práce při kompletaci malých motorků.

Děkujeme firmě Atas elektormotory Náchod a.s. za umožnění exkurze a také našemu průvodci panu Týfovi za skvělý výklad!

Fotogalerie

Tyká se: APLIKOVANÁ CHEMIE, Informační technologie - KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže