Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

"Výlet na úřad práce"

06.03.2018

Výlet na úřad práce možná nepatří ke zvlášť oblíbeným volnočasovým aktivitám, ale je dobré vědět, že je v mnoha ohledech prospěšný. Zejména pro žáky posledních ročníků. Ve dnech 26. 2. a 28. 2. 2018 se žákyně 3. ročníku oboru Kadeřník a 4. ročníku Kosmetické služby zúčastnily exkurze a přednášky na Úřadu práce v Trutnově.

Žákyně získaly povědomí o tom, kdy žák přestává být žákem, co uchazeč o zaměstnání získá zaevidováním se na úřadu práce, jaké dokumenty jsou nezbytné při návštěvě úřadu a mnoho dalších informací. Zajímavým faktem byla i nabídka pomoci při vypracování životopisu či motivačního dopisu a v neposlední řadě informace o národní soustavě povolání, která mimo jiné podává obraz o výši platů v různých zaměstnáních. V rámci zvyšování zaměstnatelnosti absolventů středních a vyšších odborných škol v Královéhradeckém kraji se žákyně také dozvěděly, jakým způsobem využít síť “EURES”, která se zabývá zprostředkováním prací v zahraničí.

Po inspirativní přednášce následovala exkurze do místního pivovaru, kde se vyrábí pivo „Krakonoš“. Zde se žákyně informovaly o historii a současnosti pivovaru, jak a z čeho se pivo vaří, kde se skladuje atd.  Dozvěděli jsme se třeba i to, že pivovar Krakonoš vaří 5 druhů piva v celkovém objemu přes 100 tisíc hl ročně.

Bc. Jitka Šturmová

Mgr. Veronika Kyselová

Fotogalerie

Tyká se: KOSMETICKÉ SLUŽBY, KADEŘNÍK-VIZÁŽISTA

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže