Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Viva Italia! - SŠIS v Itálii

01.07.2015

Střední škola informatiky a služeb již 20 let pořádá vždy v červnu sportovně turistický kurz v Itálii. Výjimkou nebyl ani letošní rok, studenti z druhých ročníků a pár dalších zájemců se v termínu 19. - 28. 6. vypravili do malebného městečka Porto San Giorgio na pobřeží Jaderského moře.

Po dlouhé cestě jsme uvítali první dva dny odpočinku, vychutnávali krásy mořského pobřeží, seznámili se s koloritem života místních trhů a s rozmanitými italskými specialitami a čerstvým ovocem.

Náplní třetího dne byla cesta do historického jádra Říma. Poznávání započalo v nejvýznamnějším katolickém místě, v samostatném státě Vatikánu. Nejdříve jsme navštívili baziliku sv. Petra, následovalo putování k Andělskému hradu, dále pak proslulé fontáně di Trevi, k Pantheonu až do jádra antické říše římské - Fora Romana, Imperialu a Kolosea. U každého objektu si studenti oboru Cestovní ruch vyzkoušeli práci průvodce a stručně naši skupinku seznámili s památkou. Návrat do kempu Spinnaker proběhl v pozdních večerních hodinách.

Čtvrtý den byl dopoledne věnován odpočinku na pláži a večerní prohlídce městečka Torre di Palme, zde si žáci užili atmosféru úzkých uliček a chuť pravé italské pizzy.

Pátý den studenti strávili v největším aquaparku na Jaderském pobřeží v Riccione. Tam vyzkoušeli množství atrakcí vhodných pro děti, ale i pro příznivce adrenalinu. Cestou do Riccione proběhla zastávka v druhém nejvýznamnějším poutním místě Itálie v Loretě, kam podle legendy andělé přenesli chýši Panny Marie. Podle zdejší Lorety se pak stavěly lorety po celém světě včetně třeba pražské Lorety na Hradčanech.

Následný den byl převážně odpočinkový, proběhlo vyhlášení výsledků volejbalového turnaje, který probíhal po celý týden. Studenti 2. C zažili netradiční předávání vysvědčení - p. učitel Bláha jim ho rozdal v italské restauraci u pizzy. 
Zpáteční cesta byla zpestřena zastávkami v republice San Marino a v Benátkách. Po večerní plavbě kanálem Grande už zbývala jen cesta domů.

Za celou třídu hodnotíme tento kurz velmi kladně, získali jsme mnoho nových nezapomenutelných zážitků a poznatků o italském ráji. Děkujeme všem učitelům a obzvlášť panu učiteli Bláhovi za organizaci.

Za všechny zúčastněné Denisa Brokešová a Pavlína Dítětová, 2. C

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže