Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Praktická cvičení v Hradci Králové

24.11.2017

V rámci praktických cvičení jsme se vydali do Hradce Králové. Každý z nás měl připraven vlastní průvodcovský výstup. První z žáků nás seznámil s historií budovy vlakového nádraží, další zase s moderní budovou terminálu hromadné dopravy. Pan učitel nám vyprávěl o osudu budovy hotelu Černigov.

Čekal nás zajímavý program. Procházeli jsme městem a postupně jsme se dozvídali informace o zajímavých místech. Mnozí z nás objevili památky, o kterých ani nevěděli, že se v Hradci Králové nacházejí. Na hradeckých náměstích jsme mohli vidět venkovní instalaci výstavy Pocta Václavu Havlovi. Většina našich úvodních referátů byla věnována činnosti Josefa Gočára a Jana Kotěry.

Zaujala nás interaktivní výstava Obnovitelné zdroje energie či dřevěný kostelík v Jiráskových sadech. Překvapila nás lávka přes Orlici dlouhá 75 metrů, spojující Jiráskovy sady s kampusem Univerzity Hradec Králové. Kolem zajímavé budovy knihovny jsme po schodišti Bono Publico a Jižní terasy dospěli na Velké náměstí, kde měla výklad většina žáků. Na náměstí najdeme významné památky jako např. Starou radnici, Mariánský sloup, Katedrálu sv. Ducha, Bílou věž, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Galerii moderního umění či Kanovnické domy. Z Bílé věže jsme měli překrásný výhled na celé město. Viděli jsme též Klicperovo divadlo a poslední průvodcovský výstup jsme měli u Muzea východních Čech.

I přes nepřízeň počasí jsme úctyhodně odvedli svou práci. Praktická cvičení jsme si užili a vrátili jsme se domů s úžasnými zážitky, na které budeme dlouho vzpomínat.

Tyká se: CESTOVNÍ RUCH

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže