Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zájezd do Paříže

26.10.2015

Naše škola se úspěšně zapojila do projektu Výzva 56 „Dejme jazykům zelenou“ a dostala dotace na zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky. Díky tomu jsme na začátku října mohli vyrazit do Paříže studovat francouzštinu a poznávat krásy francouzské metropole. Jelikož jsme byli ubytováni v hostitelských rodinách, měli jsme příležitost ochutnat vyhlášenou francouzskou kuchyni a udělat si představu o chodu běžné francouzské domácnosti.

V neděli 11. října jsme vyrazili ze Dvora Králové. Cesta byla dlouhá, ale většina z nás ji prospala. Autobus prosvištěl Německem jako nic a než jsme ráno stačili otevřít oči, byli jsme v Paříži.

První den jsme začali program návštěvou nejznámější památky, Eiffelovy věže, na jejíž výstup jsme si počkali v dlouhé frontě. Pohled na celou Paříž jako na dlani ale stál za to čekání. Když jsme se nabažili krásy Paříže z vrchu, pokračovali jsme k Invalidovně, dále přes most Alexandra III. až k muzeu Louvre, kde jsme si opět vystáli dlouhou frontu. Čas strávený ve frontě nám ale vynahradila prohlídka muzea, například sbírky z antického Řecka, nebo starobylého Egypta. A kdo by nechtěl vidět Monu Lisu? Po prohlídce už nás čekala cesta na místo srazu, kde si nás vyzvedly naše rodiny.

Druhý den dopoledne jsme měli čtyři hodiny výuky francouzštiny. Po škole jsme navštívili Versailles, kde jsme nahlédli do zrcadlového sálu, královského lože a ostatních pokojů. Součástí prohlídky byly také rozlehlé Versaillské zahrady s krásnými kašnami, rybníkem a okolní přírodou. Všichni jsme si dopřávali odpočinku a nasávali pozitivní energii, kterou nám zahrada dávala při večerním západu slunce. Večer jsme se vrátili na místo srazu, kde si nás opět vyzvedly naše rodiny.

Ve středu po dopolední výuce byla na programu prohlídka baziliky Sacré-Coeur na vrcholu Montmartre. Vnitřek kostela byl velmi působivý. Svíčky, sakrální obrazy, ticho a přítmí navodily velmi klidnou atmosféru, na rozdíl od živé čtvrtě před katedrálou. Vůně kávy, obchody se suvenýry, umělci. To je Montmartre. Večer jsme se vrátili zpět k rodinám, kde nás čekala poslední skvělá večeře u našich francouzských „maminek“ a ráno poslední snídaně.

Ve čtvrtek ráno nás rodiny odvezly před školu, kde se s námi naposledy rozloučily velkým polibkem. Dopolední výuka trvala pouhé dvě hodiny. Poté jsme se vydali autobusem do centra, kde jsme projížděli okolo slavného bulváru Champs-Elysées a Vítězného oblouku, navštívili jsme katedrálu Notre Dame, která je stejně tak krásná jako Sacré-Coeur, prošli jsme se Latinskou čtvrtí. Někteří z nás si dopřáli plavbu po Seině, druzí si šli ještě vychutnat poslední kávu do místních kaváren, či dokoupit nějaké suvenýry. Poté jsme metrem jeli do La Défense, moderní čtvrti plné mrakodrapů a moderních budov. Po návratu do centra jsme ještě naposledy obdivovali krásy Paříže, ale už jen z oken autobusu. Cesta domů uběhala rychleji, než jsme mysleli.

V pátek okolo páté hodiny večer už jsme byli všichni zpátky v teple domova a vyprávěli jsme, co jsme prožili. Určitě se do Paříže ještě vrátíme.

 

Tereza Jonešová, 4.C

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže