Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Velké cvičení hasičů na intru

19.09.2017

Fiktivní požár vznikl ve čtvrtém patře domova mládeže. Proběhla evakuace ubytovaných žáků a čekalo se na příjezd hasičů. Za několik minut přijeli profesionální hasiči ze Dvora, krátce po nich jednotky dobrovolných hasičů z Bílé Třemešné, Dubence, Žirče a Hajnice. Společně provedli zásah, vyhledání a vyvedení osob z objektu.  Pak proběhla cvičná evakuace osob pomocí žebříku a pomocí slaňování.

Přijíždějící vozy hasičů vzbudily samozřejmě pozornost ve městě, dokonce i chvíli obav u starosty města ing. Jarolíma, který se dostavil ke škole a s ulehčením přijal zprávu, že se jedná o cvičení.

Velitel zásahu vyjádřil spokojenost s průběhem cvičení a ocenil rychlý příjezd jednotek dobrovolných hasičů, dokonce před časový limitem. Aby zásah proběhl v reálných podmínkách, ani hasiči o cvičení nevěděli. Ve fotogalerii se můžete přesvědčit, že shromážděná technika působí impozantním dojmem a můžete si i prohlédnout postupy hasičů při evakuaci osob.

Hasiči si vyzkoušeli součinnost jednotek a postupy při evakuaci osob z výškové budovy. My jsme si zkusili cvičný poplach, žáci se mohli seznámit s moderní technikou hasičů a zažít spouštění ze třetího patra po laně.

Je dobré vědět, že jsou kolem nás lidé, kteří jsou kdykoliv připraveni vyrazit na pomoc ostatním.

Petr Vojtěch

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže