Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

SŠIS v Itálii

28.06.2017

Již od krásného sobotního dne nám počasí přálo a krátce po příjezdu v dopoledních hodinách jsme okusili slanou vodu. Někteří zažili krásy moře poprvé a radosti tedy bylo více než dost. Ubytováni jsme byli v bungalovech v kempu Spinnaker nedaleko města Porto San Giorgio a od pláže jsme byli vzdáleni jen několik desítek metrů. Zbytek příjezdového dne byl volnější, a my ho tak strávili vlastními aktivitami.

V neděli ráno jsme se vydali do již zmiňovaného Porto San Giorgia, kde jsme měli možnost nakoupit oblečení, módní doplňky či ovoce a zeleninu na trzích. Ceny zde byly výhodné, a my si tak přivezli množství užitečných věcí. Odpoledne jsme strávili především odpočinkem na pláži.

Pondělí bylo od brzkého rána náročné. Nastavili jsme budíky na třetí hodinu ranní a vydali se na čtyřhodinovou cestu do italské metropole, kde jsme jako první absolvovali náročnou jízdu metrem a vydali se k hranicím městského státu Vatikán. Navštívili jsme baziliku sv. Petra a Pavla, sídlo papeže. Zde započaly první průvodcovské výstupy studentů druhého ročníku Cestovního ruchu. Díky nim jsme byli seznámeni i s nadcházejícími navštívenými památkami. Těmi byly například Andělský hrad či Pantheon. Nemohli jsme vynechat ani nádhernou Fontánu di Trevi, Forum Romanum či světoznámé Koloseum. Prohlídka Říma nám trvala celkem dvanáct hodin, a tak jsme byli všichni značně vysíleni. Metrem jsme se vydali zpět k autobusu a ve večerních hodinách se vrátili do kempu.

V úterý jsme využili veškerý volný čas každý po svém a skvělý program nás čekal až večer. Po osmnácté hodině jsme pěšky vyšli do 4 kilometry vzdáleného malebného městečka Torre di Palme, kde jsme s neuvěřitelným výhledem na pobřeží také povečeřeli.

Středeční den jsme až do večerních hodin strávili v Aquafánu v Riccione. Na zpáteční cestě do našich bungalovů jsme navštívili nejstarší republiku na světě, San Marino. I zde jsme měli možnost vidět z výšky krásu pobřeží a dávné italské architektury.

Ve čtvrtek pokračoval volejbalový turnaj jednotlivých družstev zahájený v úterý, při kterém jsme si užili spoustu zábavy. S velkorysým příspěvkem z Unie rodičů jsme večer strávili u místní dobré pizzy.

Pátečním dnem se náš výlet pomalu, ale jistě chýlil ke konci, a proto jsme celodenní volný čas trávili opět na pláži a volejbalovém hřišti, kde se konaly finálové zápasy a my měli možnost vyhrát spoustu nejen sladkých cen.

Sobotní dopoledne bylo v duchu příprav na cestu domů, úklidu a posledních plážových chvil. Po 11. hodině jsme vyrazili za poslední námi navštívenou dominantou Itálie – do Benátek. Cestu a pobyt zde nám obohatily poslední výstupy studentů a v půl páté započala naše prohlídka jedinečných benátských uliček. Prošli jsme po desítkách mostů spojujících benátské ostrovy a zastavili se na hlavním náměstí svatého Marka. Vaporetem jsme poté projeli část Canalu Grande a vyrazili na cestu domů. Se spoustou krásných zážitků, vzpomínek a fotografií jsme se před nedělním polednem vrátili zpět do Dvora Králové.

Za 2. C a ostatní účastníky napsala Tereza Vaňková, foto Martin Mrázek

Fotogalerie

Tyká se: CESTOVNÍ RUCH, HOTELNICTVÍ

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže