Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Třída 3C na exkurzi na jižní Moravě

14.06.2017

Náš výlet začal dne 31. 5. 2017 srazem na nádraží ve Dvoře Králové nad Labem. Úspěšně jsme všichni dorazili před osmou hodinou ranní a naše cesta mohla začít. Trasa vedla přes Pardubice, Brno, Břeclav až do samotného cíle – Valtic. Před ubytováním jsme si prošli město a hned jsme poznali, jak je na Moravě krásně. Centrum i okolí zámku Valtic bylo nádherné. Poté jsme viděli muzeum Tortury, které nás velice zaujalo. Po ubytování jsme si opět prošli okolí, zašli se podívat na vinice a pak naše kroky směřovaly do vytouženého sklípku – Valtického podzemí. S ochutnávkou vína a zasvěceným výkladem sklepiéra jsme si prošli sklípek a dozvěděli se mnoho zajímavostí o vinařství na Moravě, degustaci vína a okolí Valtic.  Jelikož jsme plnoletí a hlavně zodpovědní, měli jsme možnost zažít vinařskou kulturu se vším všudy a užít si náš poslední výlet na SŠ.

Druhý den byl zasvěcen výletu na kolech. Všichni jsme se shodli, že dojít na místo půjčení kol bylo náročnější, než samotná kola. Cyklostezky křižující celou oblast jsou totiž velmi pěkné a nenáročné. Na naší dlouhé cestě za poznáním antických památek Lednicko-valtického areálu jsme si mohli prohlédnout Rendez-vous, Tři grácie, Apollonův chrám, Janův hrad a další pamětihodnosti. Celá naše cesta skončila v zámku Lednice, kde jsme si prohlédli krásný a bohatý interiér zámku. Následovala projížďka lodí k minaretu a cesta zpět pěšky zámeckými zahradami. Zpáteční cesta do Valtic byla dobrodružná. Podařilo se nám píchnout dvě kola a odvážnější jedinci se vykoupali v místním rybníku. Do Valtic jsme se zpožděním dorazili a jako odměnu jsme dostali obrovskou pizzu.

Třetí den jsme se vydali autobusem do Mikulova, kde jsme navštívili místní zámek, a měli možnost vidět synagogu a židovský hřbitov. Ze zámku byl krásný výhled na poutní místo Svatý kopeček. Následně jsme se přemístili do nedalekého Pavlova, kde nás čekal výstup na zříceninu Děvičky. Kopec byl náročný, ale výhled na celou Pálavu za to stál. Výlet jsme zakončili v rodinném vinařství v Pavlově. Všichni jsme si výlet moc užili, počasí bylo dokonalé, ale největší poděkování patří naší paní třídní učitelce Hažvové a paní učitelce Černé.

Veronika Malinová, Romana Kovtun a Petra Hůlková, 3C 

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže