Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Soutěž Juvenes Translatores

06.12.2016

Za podpory infocentra Europe Direct jsme se zúčastnili překladatelské soutěže Juvenes Translatores. Soutěž propaguje výuku cizích jazyků a povolání překladatele.

Do soutěže bylo vybráno 21 středních škol a naše škola je jednou z nich. Do soutěže se mohli přihlásit pouze žáci narození v roce 1999. V den konání soutěže, 24. listopadu, jsme obdrželi texty v anglickém jazyce. Žáci text museli přeložit do 120 minut. Jejich překlad se následně oskenoval a uložil na platformu Evropské komise.

Výsledky soutěže se dozvíme nejpozději začátkem února 2017. Vítěz bude pozván na slavnostní předávání cen v Bruselu společně s jedním z rodičů a učitelem. Všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme. Jedná se o tyto šikovné žáky: Veronika Malinová, Petr Pfeifer, Matěj Kopecký, Lukáš Baudyš a Filip Odvárka.

Četné studie dokládají, že poptávka po překladech a po překladatelích v Evropě roste. Je tedy dobré, aby se na to studenti jazyků připravili! Soutěž Juvenes Translatores zvyšuje povědomí o významu překladatelských dovedností i o tom, že překlad má své nezastupitelné místo i v rámci studia jazyků.

Tyká se: CESTOVNÍ RUCH, Informační technologie - KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže