Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Etiopie - střecha Afriky

22.11.2016

Přednášku doplněnou fotografiemi a velmi zajímavými příběhy ze života v jedné z nejchudších zemí světa pořádali manželé Špillarovi.

Ve dvou blocích nám cestovatelé přiblížili život lidí, kteří se s výjimkou hlavního města nesetkávají s „moderní“ civilizací. Žijí po staletí stejně v podmínkách doby kamenné, a přesto jsou šťastni díky svým tradicím a kultuře. Mezi nejzajímavější momenty přednášky patřilo vyprávění o náboženství divokých kmenů na jihu, jejich svatebních rituálech doprovázených hudbou a ornamenty malovaných přímo na kůži. Dozvěděli jsme se, že sever Etiopie patří ke kolébce křesťanství – bylo uzákoněno již r. 326 – což dokazovali i nádherné skalní kostely v Lalibele a Aksumu.

Na závěr si studenti vyzkoušeli, co si zapamatovali formou soutěže o ceny. Přednáška se velmi líbila a učitelé tak mohou snadno navázat na tyto zajímavé informace nejen v hodinách zeměpisu cestovního ruchu.

Mgr. Renata Špatenková

Fotogalerie

Tyká se: CESTOVNÍ RUCH

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže