Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

WORLD MAKEUP WARS 2016

25.10.2016

Mezinárodní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE je bezesporu nejvýznamnějším odborným kosmetickým veletrhem v České republice. Již tradičně je zaměřen na současné trendy v kosmetických oborech a jeho neodmyslitelnou součástí jsou i soutěže v různých kategoriích a tématech. Odborně tedy:

WORLD MAKEUP WARS 2016 - mezinárodní soutěž tvůrců vizáže, face&body a make-upu.

Ostřílená žákyně 4. ročníku SŠIS oboru Kosmetické služby Marie Hitková s modelkou Marcelou Kolářovou se po loňském úspěchu již podruhé odhodlaly soutěžit v líčení právě zde.

Přípravy na téma Mystic woman byly velmi náročné. Z minulých soutěží Marie dobře ví, že je důležitý nejen originální nápad, ale hlavně pečlivé vypracování všech detailů, včetně účesu a kostýmu.

O modelu měla jasnou představu. Její postava musela být „Tajemná“. Z několika dílů prádla vytvořila body a celé jej polepila peříčky v zemitých tónech. V účesu musely být určitě zakomponovány rohy berana. Kde je ale vzít? Nakonec sehnala alespoň kozí. Jak je ale přidělat k hlavě? Opět oříšek. Při troše fantazie a šikovnosti se připevnění povedlo a Marcela vypadala, že se s nimi snad i narodila. Líčení Maruška během zkoušení měnila, vylepšovala a zase měnila. Když vše bylo téměř dokonalé, podtrhla celý out – fit černými očními čočkami a zlatým sprejem na tělo. Vše zahalila do majestátní peleríny s vlečkou.

V den soutěže si ráno dívky ještě odskočily do školy napsat cvičný didaktický test z anglického jazyka a po zhotovení účesu vyrazily do víru velkoměsta na veletrh Interbeauty.  Díky výšce rohaté modelky to vypadalo, že budou muset odjet s otevřeným střešním oknem.  Kvůli zácpě (na dálnici) už cestou věděly, že zahájení nestihnou a tak telefonicky avizovaly zpoždění. Po příjezdu nebylo možné marnit čas a šly rovnou na plac. Pro okolí to znamenalo 60 minut napětí – pro Marušku pohoda.

Po hodnocení přísné poroty došlo k vyhlášení vítězů.

Marie potvrdila své kvality a obhájila opět stříbrnou příčku, což v tak silné konkurenci opravdu nečekala.

 

Vedoucí odborného výcviku Bc. Jana Krajčírová

Fotogalerie

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže