Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Prezentace projektu Putování 20. stoletím

19.10.2016

Firma Pletap www.pletap.cz vždy dvakrát do roka pořádá módní přehlídku v aule Střední školy informatiky a služeb. Již podruhé naše škola (obory Kosmetické služby a Kadeřník) zajišťovala pro zpestření krátký doprovodný program. V loňském roce to byla ukázka příprav na soutěže s různými tématy. Na letošní akci 14. října jsme si připravili předvedení několika modelů z projektu Putování 20. stoletím.

Žákyně zmíněných oborů si pod vedením učitelek odborného výcviku s předstihem při projektovém vyučování nacvičily líčení a účesy podle módy všech desetiletí minulého století. Pár dobových oděvů bylo zapůjčeno v Půjčovně kostýmů ve Dvoře Králové nad Labem www.pujcovnakostymudknl.cz , některé „kousky“ a doplňky aktéři posháněli ve skříních a na půdách rodičů či prarodičů.

Po první části přehlídky pleteného ošacení jsme dostali prostor k prezentaci předem připravených výtvorů. Součástí byla i malá tipovací soutěž. Dobrovolnice z publika obdržely cedulky s určitým obdobím s tolerancí dvou desetiletí. Následně každá žákyně - modelka předvedla účes, make-up a oděv v módním stylu, typickém pro danou dobu za doprovodu charakteristické hudby. Na závěr soutěžící s pomocí „sličné“ asistentky přiřadily cedulku ke správnému modelu. Každá z těchto žen obdržela poukázku na ošetření v některé ze školních provozoven péče o tělo.

Dle reakcí všech přítomných soudím, že je vystoupení s nádechem nostalgie pobavilo.

Právě jejich hlasitý potlesk byl největší odměnou všem účastníkům této malé show.

 

Vedoucí učitelka odborného výcviku Bc. Jana Krajčírová

Fotogalerie

Tyká se: KOSMETICKÉ SLUŽBY, KADEŘNÍK-VIZÁŽISTA

Ubytování

Hotel & ubytovna

Služby

Kadeřnictví & kosmetika

Pronájem

Kurty & tělocvična

Školní jídelna

Školní jídelna

Domov mládeže

Domov mládeže